2023-10-18 12:42:10 (ost. akt: 2023-10-19 08:11:12)

14 października obchodziliśmy 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej –
pierwszej w Polsce i zarazem w Europie państwowej centralnej władzy oświatowej, która została powołana do życia z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego uchwałą sejmu rozbiorowego z 14 października 1773 roku.

Z tej okazji 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość, podczas której, pracownicy naszej szkoły otrzymali nagrody i podziękowania za swoją pracę i zaangażowanie.
Aby umilić wszystkim ten wyjątkowy dzień, wystąpił zespół muzyczny, pod opieką Pani Eweliny Miszkiewicz. Zagrali i zaśpiewali uczniowie klas: 1TRb, 1TI, 2TiL , 3TiL, 3TL, 4TM, 4TL.
Odbyła się także debata oksfordzka „Edukacja tradycyjna jest bardziej efektywna niż edukacja zdalna”. Tezy tej broniła drużyna propozycji, klasa 2TLa. Zadaniem mówców było udowodnienie prawdziwości tezy. Natomiast zadaniem drużyny opozycji, klasy 2TI było wykazanie, że postulaty wskazane przez propozycję są błędne lub nieprawdziwe. Opiekunem merytorycznym była Pani Jolanta Bogacka. Techniczną stroną uroczystości zajęli się uczniowie z klas 4TI i 2TI pod czujnym okiem Pana Adama Samsla. Dziękujemy wszystkim za przybycie.