„Europejski Dzień Zdrowego Żywienia”

2023-11-09 17:02:14 (ost. akt: 2023-11-09 17:17:14)

W dniu 8 listopada w ZS nr 1 obchodziliśmy „Europejski Dzień Zdrowego Żywienia”.
Uczniowie od samego rana aktywnie uczestniczyli w tworzeniu piramidy zdrowego żywienia, co było nagradzane pysznym jabłkiem, gruszką oraz pamiątkowym owocowym kotylionem.

Klasy I TL i I TRb wzięły udział w spotkaniu w ekopracowni z dietetykiem Naturhouse
- Panią Małgorzatą Miszkiewicz. Spotkanie miało uświadomić młodzież, jak ważne jest zdrowe odżywianie się - ile wpływu ma na funkcjonowanie i poprawę kondycji organizmu,
a dzięki stosowaniu zdrowej diety zmniejszenie ryzyka występowania takich chorób, jak: otyłość, cukrzyca, nowotwory, czy choroby serca.

Po spotkaniu przeprowadzono wśród uczniów quiz „Wiedzy Zdrowego Żywienia”, w którym zwycięzcą została - Emilia Klimek z klasy I TRb. Swoją wiedzą pokonała przeciwników
i zdobyła miesięczny voucher na siłownię oraz talerz zdrowych smakołyków. Pozostali uczestnicy otrzymali również zdrowe smakołyki.

Ponadto rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Talerz zdrowego żywienia:, który był zorganizowany w szkole w związku z obchodami. Zostały wyróżnione dwie prace: Natalii Gut z I B i Karoliny Zbrzeźniak z kl. III A.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY !