11 LISTOPADA 2023 - OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W SZCZYTNIE

2023-11-11 19:07:02 (ost. akt: 2023-11-17 05:18:01)

Dnia 10 listopada 2023 roku w Zespole Szkół nr 1 w Szczytnie odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 105. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Dzień ten to lekcja patriotyzmu i historii. Dzięki takim momentom dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę poprzedzającą datę 11 listopada 1918 roku, ukazano też ducha naszego narodu, który przez 123 lata niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie klas 2 TLb, 2TLa, 4TL pod opieką nauczycieli: Anny Wrońskiej, Jolanty Tymińskiej, Anny Zwiernik i Dariusza Wędrowskiego, zaprezentowali część artystystczną, śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. O techniczną stronę obchodów zadbali uczniowie klas 4TI i 5IMp.
Nasza szkoła przyłączyła się także do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu”. Symbolicznie, o godzinie 11.11 wszyscy zgromadzeni na apelu, a także nauczyciele i uczniowie w salach lekcyjnych, odśpiewali hymn narodowy. Wybrani uczniowie i nauczyciele wzięli również udział w Powiatowych Obchodach Święta Niepodległości reprezentując tym samym Zespół Szkół nr 1 w Szczytnie.