Naucz się  giełdy z SIGG -To wiedza, która zaprocentuje!

2023-11-16 10:20:29 (ost. akt: 2023-11-16 10:24:25)

W ramach Koła Przedsiębiorczości „Przedsiębiorcza Młodzież” ruszyła XXII edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej(SIGG), która potrwa do 30 kwietnia 2024r. Uczestnicy inwestują wirtualne środki w akcje spółek wchodzące w skład indeksów WIG20 i mWIG40 oraz ETFy.
Młodzież uczy się inwestowania na giełdzie, poznaje ryzyko inwestycyjne i skutki negatywnych decyzji, które każdego dnia mają przełożenie na pozycję zespołu w rankingu SIGG. W zespołach 2-4 osobowych inwestują wirtualne 20 000 zł. otrzymują dostęp on-line do notowań giełdowych. Gracze wykorzystują wirtualne pieniądze, ale zlecenia realizowane są z rzeczywistego rynku ofert kupna i sprzedaży. Dzięki zmodernizowanej platformie GPWtr@der uczniowie sprawdzają swoje umiejętności inwestując w akcje, ETF-y oraz kontrakty terminowe notowane na GPW. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację im. Lesława A.Pagi oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

W projekcie SIGG biorą następujące osoby:
1. Kewin Enerlich,
2. Jakub Boguski