Nowa aranżacja biblioteki szkolnej

2023-12-08 14:11:28 (ost. akt: 2023-12-08 14:15:08)

W związku z pozyskanymi funduszami z Projektu Priorytet 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o nowości wydawnicze i nowe elementy wyposażenia wnętrza.
Zakupione książki są zgodne z zamówieniami i zainteresowaniami młodzieży, zgłaszanymi w ankiecie czytelniczej wystosowanej do wszystkich uczniów przez dziennik Vulcan i zgłaszanymi podczas indywidualnych rozmów z czytnikami. Wzbogacono księgozbiór o pozycje beletrystyczne, ale również pozycje czytelnicze poruszające współczesne problemy młodzieży, problematykę niepełnosprawności, powieści historyczne w tym poświęcone historii Polski XX wieku, lektury szkolne, książki biograficzne, książki lokalnych pisarzy, książki uwzględniające problematykę dotyczącą ochrony i poszanowania środowiska, książki przeznaczone na nagrody dla uczniów biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo.
Dotacja celowa z NPRCz przeznaczona została ponadto na zakup nowych elementów wyposażenia wnętrza biblioteki, w szczególności 4 foteli, 2 stolików kawowych, lampy oświetleniowej stojącej podłogowej, lampy biurowej i 2 dużych stołów do pracy i gier zespołowych uczniów. Zakupione elementy wyposażenia biblioteki zmieniły jej wnętrze na bardzo przyjazne i klimatyczne.
Zapraszamy więc wszystkich uczniów i pracowników szkoły do odwiedzania biblioteka, jako miejsca przytulnego, sprzyjającego wypoczynkowi i twórczej pracy.