„Mizerykordia” Jerzego Niemczuka - Teatr Czytany w Miejskiej Bibliotece Publicznej

2024-03-25 10:04:03 (ost. akt: 2024-03-25 10:06:41)

W piątek 22 marca została wystawiona „Mizerykordia” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1 Oliwii Skierskiej, Patrycji Grądzik i Oliwiera Bojarskiego w reżyserii Aliny Kowalskiej. Gościnnie wzięła w nim udział aktorka Teatru Młodych Aleksandra Kęsicka. Teatr działał bardzo aktywnie w naszym mieście, zrzeszając uczniów wszystkich szczycieńskich szkół do czasu pandemii.
Piątkowe wydarzenie kulturalne uświetnił swoją obecnością sam autor - pan Jerzy Niemczuk, który nie szczędził słów zachwytu dla młodzieży za interpretację jego sztuki. Tytułem wstępu opowiedział kilka ciekawostek związanych z ekranizacją jego sztuki.
Widownia entuzjastycznie odebrała prezentację sztuki i nagrodziła nas ogromnymi brawami i ciepłymi słowami uznania. Była to piękna, twórcza zabawa dla wszystkich jej uczestników. Wielkie brawa dla młodych wykonawców.