XI EDYCJA KONKURSU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY"

2024-03-25 17:38:17 (ost. akt: 2024-03-26 11:00:56)

W dniu 23 lutego 2024 r. w Szkole Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie, został rozstrzygnięty etap regionalny XI edycji konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy", które zorganizował Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie. Wcześniej odbył się etap szkolny, do którego przystąpiło łącznie 695 uczniów z 26 szkół ponadpodstawowych. Natomiast w etapie regionalnym w konkursie uczestniczyło 46 zwycięzców etapów szkolnych, reprezentujących 24 placówki oświatowe, z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie reprezentowali zwycięscy etapu szkolnego uczniowie II TLb Maciej Kowalewski i Juliusz Wiśniewski. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 35 pytań jednokrotnego wyboru z zakresu prawnej ochrony pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy. Cztery pytania były o podwyższonym stopniu trudności, z możliwością wielokrotnego wyboru. Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie. Doradca zawodowy Oksana Sostek