Wycieczka zawodoznawcza do Łodzi

2024-04-15 17:57:33 (ost. akt: 2024-04-15 18:16:25)

Nasi uczniowie klas logistycznych mieli okazję w dniu 11.04.2024 r. udać się wraz z opiekunami na wycieczkę do Łodzi, gdzie odwiedzili jeden z nielicznych w kraju magazyn opakowań wielokrotnego użytku.
Działalność WELL PAC jest prowadzona na skalę międzynarodową w swojej ofercie świadczą usługi magazynowe, outsourcing, realizację zamówień, logistykę produkcyjną i logistykę odwrotną oraz szeroki zakres usług dodanych, takich jak pakowanie, kompletowanie oraz czyszczenie plastikowych pojemników wielokrotnego użytku.
Uczniowie tematykę zajęć teoretycznych mogli zobaczyć w praktyce, m.in. przygotowanie, pakowanie i załadunek towarów. Była także okazja poznania jak w rzeczywistości wygląda magazyn wysokiego składowania, jakim są magazyny WELL PAC. Działania magazynu WELL PAC wykorzystują także system E-commerce, czyli wsparcie dla sklepów internetowych, dzięki czemu uczniowie byli świadkami kompletowania zamówienia dla klienta złożonego drogą internetową. Dzięki tej wizycie uczniowie zobaczyli także maszyny i urządzenia wykorzystywane podczas zachodzących procesów magazynowych w WELL PAC.
Poza magazynem uczniowie zwiedzili również Łódź, która słynie z szeroko rozwiniętego przemysłu. Przeszliśmy najdłuższą w Łodzi ul. Piotrowską, gdzie uczniowie mogli poznać namiastkę historii tego miasta. Odwiedzaliśmy małe podwórka, które otaczały domy (kamienice) tzw. „studnie”, które w latach przedwojennych zamieszkiwali w 1/3 mieszkańcy pochodzenia żydowskiego. Na ul. Piotrowskiej mieliśmy okazję zobaczyć „Galerię wielkich Łodzian” (m.in. Ławeczka Tuwima, Fortepian Rubinsteina, Kufer Reymonta, Twórców Łodzi przemysłowej, Pomnik Misia Uszatka), czyli wielu zasłużonych osobistości dla Łodzi, ale także artystów, poetów i muzyków tworzących i mieszkających w dawnych czasach w Łodzi.
Uczniowie poznali także historię słynnej obecnie „Manufaktury”, która powstała na terenach dawnej fabryki Izraela Poznańskiego w Łodzi, jednego z największych fabrykantów łódzkich. Wycieczka miała wymiar zarówno logistyczny jak i historyczny dla uczniów, co uzupełniło wiedzę uczniów o dodatkowe doświadczenia.

Opiekunowie wycieczki: Bożena Drężek, Sylwia Kowlaczyk, Emilia Walentynowicz