Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony w „Jedynce”

2024-04-26 15:19:37 (ost. akt: 2024-04-26 15:27:55)

W piątek 26 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w szkolnej bibliotece pisarkę panią Małgorzatę Manelską. Spotkanie zorganizowane zostało czy okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
Autorka licznych książek, głównie o tematyce przedwojennej i powojennej, szczególnie o sytuacji Mazurów tego okresu, pochodzi ze Szczytna. Poruszane przez Nią wątki literackie zaczerpnęła z rodzinnych przeżyć i doświadczeń. Tematyka Jej powieści to historie nierzadko zasłyszane od dziadków, krewnych, a utrwalone w pamięci z dzieciństwa i osadzone w realnych częściach naszego regionu. Opowiadają o bólu, o stracie, o wybaczaniu. Przepełnione opisami przyrody, barwnie opowiedziane.
Pani Małgosia podzieliła się z młodzieżą swoją wiedzą o lokalnych miejscach dobrze im znanych, bo nierzadko przez nich zamieszkanych, ich historią, naznaczoną cierpieniem i okrucieństwem wojny i powojnia.
Spotkanie było pięknym przeżyciem dla wszystkich uczestników.