XXX Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK (etap rejonowy)

2024-04-26 16:42:58 (ost. akt: 2024-04-26 16:54:50)

W dniu 26.04.204 r. na terenie miasta Szczytno odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. W mistrzostwach udział wzięło 8 drużyn. Nasza szkoła brała udział w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Każda z ekip musiała poradzić sobie na pięciu stacjach pozoracyjnych (RKO podtopionego dziecka, ciało obce – nóż w udzie, upadek z wysokość konserwatora z krwotokiem tętniczym, wypadek rowerzysty i RKO z uwzględnieniem AED) oraz na jednej stacji teoretycznej, na której należało poprawnie rozwiązać test z zakresu wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy i o historii Polskiego Czerwonego Krzyża. Na wykonanie każdego z zadań uczestnicy mieli 15 minut.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Maciej Wach – kierownik drużyny, Andrzej Kopeć, Kacper Murawski, Borys Prychodko, Jakub Sadowski oraz zawodnicy rezerwowi: Kacper Nosal i Julian Wiśniewski.
Drużyna zajęła II miejsce, za co bardzo gratulujemy!!!

Opiekun drużyny: Agnieszka Rybaczyk