Technikon ESA 2024 - ekologiczny konkurs techniczny dla szkół ponadpodstawowych

2024-05-25 17:15:25 (ost. akt: 2024-05-25 17:38:55)

Technikon ESA

to ekologiczny konkurs techniczny dla szkół ponadpodstawowych, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat ochrony powietrza i zmiany klimatu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Ministerstwo Cyfryzacji, Minister Edukacji Narodowej, Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Zapraszam wszystkich uczniów do udziału w konkursie dla szkół technicznych.

CO TRZEBA ZROBIĆ?

1. Zbierzcie drużynę. Drużyna to 4 uczniów plus opiekun, który będzie wspierał uczniów przez cały czas pracy nad projektem.

2. Przygotujcie koncepcję projektu, w którym pokażecie, jak wykorzystać wiedzę, którą zdobywacie w szkole, do walki o czyste powietrze lub powstrzymanie zmiany klimatu.

Może to być doświadczenie, eksperyment, symulacja, projekt techniczny, program komputerowy itp. Zróbcie burzę mózgów i uruchomcie pokłady kreatywności! Postawcie na nowoczesne rozwiązania i wykorzystajcie cyfrowe techniki i narzędzia.

3. Prześlijcie swoje zgłoszenie.

4. Przygotujcie projekt finałowy.

NAJWAŻNIEJSZE TERMINY

do 21 czerwca 2024 r. – zgłoszenia koncepcji projektów
do 6 września 2024 r. – opublikowanie listy finalistów
28 października 2024 r. – gala finałowa na żywo

WARTOŚCIOWE NAGRODY

W konkursie do wygrania wspaniałe nagrody – sprzęt elektroniczny, bony pieniężne i akcesoria komputerowe o łącznej wartości około 80 tys. zł!

Sam udział drużyny w finale to nagroda gwarantowana dla szkoły – bon pieniężny na 2 tys. zł na zakup materiałów edukacyjnych. A oto nagrody dla zwycięzców:

dla szkoły zwycięskiej drużyny – mobilna pracownia komputerowa (16 laptopów)
dla drużyn (dla każdego członka drużyny i opiekuna)
I miejsce – 5 x laptop
II miejsce – 5 x zestaw: głośnik bezprzewodowy, słuchawki i myszka gamingowa
III miejsce – 5 x zestaw: słuchawki i myszka gamingowa

Pozostali finaliści otrzymają dyplomy oraz pamiątkowe nagrody.

REGULAMIN KONKURSU „TECHNIKON ESA”

Przykładowe zakresy tematyczne prac konkursowych

Zgoda na udostępnianie wizerunku oraz przetwarzanie danych osobowych

wiecej informacji na stronie esa.nask.pl