Młodzież z Jedynki sprzątała i sadziła las

2024-06-18 12:41:01 (ost. akt: 2024-06-18 13:01:02)

Lasy pełnią ważne funkcje gospodarcze, są siedliskiem dla wielu gatunków roślin i zwierząt oraz miejscem dla wypoczynku i rekreacji dla wielu osób. Niestety, są zaśmiecane i ten problem jest powszechny we wszystkich lasach. Nie pomagają apele i kary. Na szczęście w ostatnich latach zaczęła rosnąć świadomość ekologiczna wśród młodzieży, a jednym z przykładów tego trendu jest zaangażowanie uczniów naszej szkoły w akcję sadzenia lasów, którą organizujemy już od kilku lat.
W tym roku do akcji sprzątania i sadzenia lasu przystąpili uczniowie z klas 1TR b i 2 TL b. Zorganizowanie tego wydarzenia było możliwe dzięki współpracy z Nadleśnictwem Korpele. Dzięki zapałowi i zaangażowaniu uczniów, po przejściu odpowiedniego przeszkolenia przez leśniczego, udało się posadzić drzewka oraz posprzątać ścieżkę rekreacyjną w kierunki Leman i obszar leśny od Szczycionka do Szkółki Leśnej w Dębówku. Po ciężkiej pracy uczniowie mogli upiec kiełbaski na ognisku przygotowanym przez leśniczego Zenona Szydlika oraz pracowników szkółki leśnej. Opiekę nad klasami sprawowali nauczyciele: M. Rogacz, A. Załubska, A. Wrońska, M. Łachacz.
Młodzież, poświęcając swój czas i angażując się w sprzątanie i sadzenie lasu udowodniła, że jest odpowiedzialna za środowisko i dała przykład pozytywnych postaw społecznych. Efektem wspólnego sprzątania są czystsze lasy, poprawa estetyki wokół miejscowości oraz wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców. Mamy nadzieję, że ta cenna lekcja zmniejszy problem zaśmiecania lasów,  a uzyskany porządek utrzyma się na dłużej.