TEATR DLA KAŻDEGO

2017-10-30 15:01:28 (ost. akt: 2017-11-03 14:29:07)

TEATR DLA KAŻDEGO

Od 18.09.2017r. do 8.11.2017r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczytnie odbywają się warsztaty teatralne. Biorąca w nich udział młodzież z różnych szkół ponadgimnazjalnych powiatu szczycieńskiego stanowi swoistą kontynuację działającego w naszej szkole AMATORSKIEGO TEATRU MŁODYCH.
Nauczycielki naszej szkoły pani Alina Kowalska i Małgorzata Dobrońska wzorując się na spektaklach czytanych przez aktorów Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie w ramach cyklu Teatr Przy Stoliku, które cieszyły się ogromną popularnością, stworzyły AMATORSKI TEATR MŁODYCH działający w naszej szkole. Wspólnie z młodzieżą do chwili obecnej zaprezentowano szerokiej publiczności naszego miasta i powiatu 6 spektakli cieszących się dużym zainteresowaniem, świadczących o potrzebie tego rodzaju kontaktu ze sztuką i dostępu do kultury.
Dotychczasowe zaangażowanie młodzieży w przygotowanie spektakli i chętne występowanie przed publicznością miało wpływ na rozszerzenia składu osobowego teatru o nowych członków zaproszonych z innych szkół ponadgimnazjalnych powiatu szczycieńskiego oraz stworzenie uczestnikom możliwości wyrażenia siebie w działalności artystycznej.
Rezultatami projektu są :
- bezpłatny dostęp do oferty kulturalnej o wartościach artystycznych i edukacyjnych,
- zdobycie pozytywnych doświadczeń związanych z teatrem i literaturą, zwiększenie postawy otwartości na innych ludzi i tolerancji w kontaktach z nimi,
- wzbudzanie w sobie potrzeby inicjowania działań o charakterze artystycznym.

Efektem wspólnych działań będzie premiera spektaklu czytanego Michała Bałuckiego „ Emancypowane” w MBP w dniu 9 listopada o godz. 18, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.