"EMANCYPOWANE" MICHAŁA BAŁUCKIEGO PO RAZ TRZECI NA DESKACH MIEJSKIEGO DOMU KULTURY

2018-02-23 15:00:39 (ost. akt: 2018-02-23 15:02:50)

„Emancypowane” Michała Bałuckiego po raz trzeci na deskach Miejskiego Domu Kultury.

Wczorajszego wieczoru na scenie MDK wystawiliśmy po raz trzeci sztukę Michała Bałuckiego ” Emancypowane” przy zadziwiająco licznie obecnej publiczności, entuzjastycznie reagującej na żywe słowo.
Pierwsze wystawienie sztuki Bałuckiego miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy rekordowo przybyłej publiczności ( 170 osób).
Rubaszne poczucie humoru sztuki, wysoki poziom gry aktorskiej uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu szczycieńskiego wprowadził widownię w wyjątkowy nastrój. Nić wiążąca aktorów z publicznością stwarzała niepowtarzalną atmosferę wspólnej zabawy. A przecież tak naprawdę o to chodziło, o wspólną, ekspresyjną zabawę w teatr.
Słowa uznania padały w kierunku odtwórców ról. Wśród uczniów naszej szkoły wystąpili: Wiktoria Tomczyk, Karolina Stańczak, Dawid Cieśluk, Maciej Bocianiak, Kamil Jakubcewicz, wśród uczniów ZS nr 2 Maciej Samsel, Bartosz Niezgoda, wśród uczniów ZS nr 3 Paulina Kęsicka, Karolina Wrzosek, Gabriel Kąkolewski oraz uczeń Gimnazjum im. M. Kopernika w Szymanach Daniel Tomczyk. O scenografię zatroszczyli się: Sylwia Klonowska, Patrycja Kuklińska, Natalia Dunaj, Hanna Krafzik, Bartosz Radziwiński, Karol Kulesza pod opieką pani Katarzyny Wolickiej- Kozak.
Sztuka „ Emancypowane” przygotowywana była na warsztatach teatralnych, trwających ponad 100 godzin, prowadzonych przez panią Alinę Kowalską. Ciężka praca sceniczna połączona z twórczą zabawą młodzieży i opiekunów przyniosła wielki sukces przekuty na zadowoloną i licznie obecną publiczność, mimo czterokrotnego wystawienia sztuki dla społeczności naszego miasta.
Zespól artystyczny korzystając z zaproszenia dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Pasymiu, umili wieczór z okazji Dnia Kobiet wystawiając raz jeszcze entuzjastycznie przyjmowaną przez publiczność sztukę w dniu 7 marca.