ZAJĘCIA WARSZTATOWO - EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW "MOJE FINANSE"

2018-02-27 08:15:46 (ost. akt: 2018-02-27 08:22:47)

„Moje finanse” -Czyli skąd i poco są pieniądze?

W dniach 19 i 22 lutego 2018r. pracownik Banku BGŻ BNP Paribas S.A.
w Szczytnie pan Arkadiusz Pawlak przeprowadził zajęcia warsztatowo-edukacyjne dla uczniów klas: IIB, ITHM, IITE, IIIA. Młodzież uczestniczyła w zajęciach nt. „Moje finanse” - Czyli skąd i poco są pieniądze?. Celem zajęć edukacyjnych było przekazanie uczniom wiedzy nt. historii pieniądza (wymiana towarowa, kruszcowa, monety ,kwity depozytowe, pieniądz fducjarny, pieniądz bezgotówkowy, pieniądza elektroniczny). Po co nam dziś pieniądze; czy naprawdę bez nich nie można żyć?. Pan Arkadiusz przedstawił historię płatności oraz wiedzę z zakresu kryptowaluty- „BITCOIN” i inne kryptowaluty – coś za to kupię?. Młodzież pogłębiła wiedzę z zakresu: ROR, konto oszczędnościowe i lokata bankowa.Także poznała działanie instytucji BIK oraz jak uzyskać kredyty, pożyczki i finansowanie inwestycji domowych aby nie wpaść w tak zwany „ Dług Młodych”. Następnie przedstawił zagrożenia związane z kredytami min. umiejętności sprzedażowe, utrata płynności, oszustwa. Młodzież dowiedziała się jak umiejętnie „inwestować – oszczędzać” w akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne i inwestycje alternatywne. Na koniec zajęć poinformował jak chronić swoje dane osobowe, aby nie wpaść w ręce oszustów internetowych. Zajęcia edukacyjne „Moje finanse” cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, zadawali dużo pytań związanych z krypto walutą „BITCOIN” , akcjami, obligacjami i funduszami inwestycyjnymi.