WARSZTATY Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ

2018-03-07 23:05:52 (ost. akt: 2018-03-07 23:10:30)

„Warsztaty z przedsiębiorczości społecznej”
W dniach 19 i 27 lutego 2018 r. klasach II LO i II TE przeprowadzone zostały warsztaty z zakresu ekonomii społecznej. Zajęcia prowadzone były przez Panią Renatę Dębską pracownika Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA. Zajęcia odbyły się w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Nidzicy. Projekt ten ma na celu zakładanie spółdzielni socjalnych, wspieranie organizacji pozarządowych, a także promocję przedsiębiorczości społecznej. Każda z klas uczestniczyła w czterogodzinnych zajęć, podczas których uczniowie poznali podstawy ekonomii społecznej. Mieli także okazję usłyszeć historię przedsiębiorstw społecznych z Polski i ze świata, a także na przykładzie wiosek tematycznych wygłosić krótkie prezentacje marketingowe tzw. „elevator pitch". Na kolejnych ostatnich zajęciach uczniowie pracowali nad biznesplanami wymyślonych przez siebie przedsiębiorstw. Następnie ich zadaniem było zaprezentowanie swoich pomysłów oraz skonfrontowanie ich z pytaniami i krytyką "inwestorów" w których wcieli się ich koledzy z klasy. Warsztaty przebiegały bardzo miłej atmosferze, uczniowie chętnie zadawali pytania kolegom-inwestorom dotyczące biznesplananu.