menu

TARGI PRACY

2018-03-27 04:57:36 (ost. akt: 2018-03-27 05:05:50)

Uczniowie klasy IV TE wzięli udział Targach Pracy, zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie

W dniu 22 marca 2018 r. w Hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Szczytnie przy ul. Lanca 1, odbyły się Targi Pracy. Uczniowie klasy IVTE wzięli udział Targach Pracy, zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie.
Była to okazja do bezpośredniego kontaktu z lokalnymi pracodawcami oraz instytucjami wspierającymi młodzież na rynku pracy.
Podczas Targów Pracy swoje oferty prezentowali pracodawcy szukający pracowników. Wśród nich znaleźli się pracodawcy z branży budowlanej, stolarskiej i usługowej. Do wstąpienia do służby zachęcali przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji, Straży granicznej. Uczestnicy targów mogli zasięgnąć porady prawnej w zakresie prawa pracy, uzyskać informację o prawach i obowiązkach wynikających z przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz zapoznać się z formami wsparcia dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Prezentowane również były oferty edukacyjne i szkoleniowe. Osoby poszukujące pracy mogły uzyskać pomoc doradców Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie przy sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych.
Uczniowie naszej szkoły byli zadowoleni z możliwości weryfikacji swoich wyobrażeń z rzeczywistymi realiami panującymi na rynku pracy. Uczniowie podczas Targów odbyli swoje „pierwsze” rozmowy o pracę i nawiązali pierwsze kontakty z pracodawcami. Mieli okazję przekonać się jak wygląda lokalny rynek pracy i jakich „fachowców” poszukują lokalni przedsiębiorcy. Udział w Targach przyczynił się do wysunięcia przez młodzież, cennych wniosków dotyczących planowania przyszłości zawodowej i rozwoju osobistego.
Opiekunowie: O. Sostek,