SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ

2018-03-28 12:11:54 (ost. akt: 2018-03-28 12:17:50)

Spotkania z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień.
Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu ze strony młodzieży ochotniczymi formami służby wojskowej oraz wstąpienia do zawodowej służby wojskowej, w dniu 21.02.2018 r. 26.02.2018 r. uczniowie klas IV TE , III TI, III LO wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień majorem Zbigniewem Stakunem.
Uczniowie zostali zapoznani z ogólnym funkcjonowaniem służby wojskowej, pozwalającej łączyć żołnierskie wyzwania z realizacją ambicji zawodowych w cywilu, np. w służbie w Narodowych Siłach Rezerwowych. Zapoznali się z zagadnieniami związanymi z kwalifikacją wojskową oraz poznali zasady naboru i możliwości jakie stwarza służba przygotowawcza. Uczniowie otrzymali też informację na temat możliwości rozpoczęcia nauki na ciekawych kierunkach wyższych uczelni wojskowych. Przedstawiciel WKU nawiązał także do aktualnej propozycji Ministerstwa Obrony Narodowej, dotyczącej naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej. Na kwalifikację wojskową, do właściwej ze względu na miejsce zamieszkania WKU, mogą się zgłaszać kobiety i mężczyźni po ukończeniu 18 roku życia.