LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH

2018-05-08 14:31:10 (ost. akt: 2018-05-08 14:42:25)

Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II
Uczniowie z klasy II LO, I TE, I LO, I TI w dniach od 9 do 11 kwietnia 2018 roku wzięli udział w Programie Operacyjnym Polska Wschodnia organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju i współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Program obejmował uczestnictwo w lekcji edukacyjnej na temat „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II”. Celem projektu było zapoznanie uczniów z tematyką przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania Funduszy Europejskich przeznaczonych dla młodych ludzi oraz możliwościami wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu, a w szczególności Platform startowych dla nowych pomysłów. Przybliżono młodzieży zasady ubiegania się o środki na wsparcie start-upów w ramach Platform startowych współfinansowanych z Programu Polska Wschodnia. Zapoznano uczniów z przykładami przedsiębiorczości młodych, wyjaśniono czym są Fundusze Europejskie, jakie możliwości młodym ludziom oferują Fundusze Europejskie w realizacji pomysłów na biznes, czym jest start-up, czym są Platformy startowe dla nowych pomysłów i kto może z nich skorzystać, jak wygląda proces rekrutacji do Platform startowych i jakiego rodzaju wsparcie oferują one młodym przedsiębiorcom, gdzie można znaleźć informacje nt. Funduszy Europejskich, w tym Platform startowych dla nowych pomysłów. Pod koniec lekcji młodzież otrzymała do wykonania zadanie konkursowe zamieszczone w komiksie gra o start-up. Troje najlepszych uczniów z każdej klasy, którzy najszybciej prawidłowo rozwiązali zadanie ,otrzymało karty upominkowe do sieci Empik, które wręczyła pani dyrektor. Najlepsi w tej dziedzinie okazali się uczniowie z klasy II LO: Emilia Pławska, Wiktoria Ruszczyk, Konrad Malon , z klasy I TE: Sztof Adam, Daria Chałubowicz, Dominika Orzoł, z klasy I LO: Weronika Majkowska, Aleksandra Chojnowska, Klaudia Tabaka, z klasy I TI: Maciej Bocianiak, Paweł Ściślewski, Michał Sztymelski.
Lekcję zorganizowała i przeprowadziła Teresa Trochimiuk.