WIELKANOC W ZS 1

2018-06-14 07:03:20 (ost. akt: 2018-06-14 07:06:54)

WIELKANOC W ZS 1

Zwyczaj poszukiwania prezentów od zajączka wielkanocnego przywędrował do Polski z Europy Zachodniej, a dokładniej z Niemiec. Zgodnie z tradycją we wtorek i środę (27 – 28 III) nauczycielki języków obcych zorganizowały dla wszystkich uczniów szkolne poszukiwanie jajek ukrytych w szkole i baraku przez zajączka wielkanocnego. Każda z osób, która znalazła trzy jajka i odpowiedziała prawidłowo na pytania związane z tradycjami wielkanocnymi w Niemczech lub Wielkiej Brytanii otrzymała bardzo dobrą ocenę z języka obcego. Dodatkowo można było otrzymać ocenę z języka obcego za zobrazowanie w formie ilustracji wyrażeń związanych ze świętami wielkanocnymi otrzymanych od n-li języków obcych. Chętnych do zabawy nie brakowało.

Dziękujemy za udział i zachęcamy do zabawy za rok:)